Vai Pilnmēness un aptumsumi tiešām ietekmē?
Liena Britāne, IEVAS PADOMU AVĪZE
Konsultē: Kristaps Baņķis, astrologs un numerologs
Piedzīvosim divus aptumsumus. 11. februārī plkst. 02. 33 Pilnmēness Lauvas zīmē un pusēnas Mēness aptumsums (Latvijā redzams) un 26. februārī plkst. 16.58 būs Jauns Mēness Zivju zīmē un gredzenveida Saules aptumsums (Latvijā nav redzams).
Aptumsumi bija pazīstami jau mūsu senčiem, kas no tiem baidījās un slēpās, pavadot ar visdažādākajiem mītiem, kas vēstīja, ka aptumsuma laikā nedrīkst iet ārā un skatīties uz aptumšoto debess spīdekli. Izskaidrojums vienkāršs – ja neskaties uz nelaimi, tad tevi pašu nelaime nepiemeklēs. Tagad, lai gan esam izglītotāki, mītu varbūt ir mazāk, taču aptumsuma enerģētiskā nozīme tomēr paliek. Ja kaut kas dabā notiek reti un tik spilgti pamanāmi, tam ir ne tikai ezotēriskā, bet arī fizioloģiskā nozīme tāpat kā Mēness fāzēm (no kā aptumsums atkarīgs), Jaunam Mēnesim un Pilmēnesim. «Mēness ir tikai daļa no kopējā mehānisma. Viss horoskops ir kā māja, bet Mēness ir kā durvis,» saka Kristaps Baņķis. «Mums uz aptumsumiem vajadzētu skatīties ar izpratni un neuzprasīties uz nepatikšanām.»
Svarīgi saglabāt mieru
Ko darīt, lai aptumsumam sagatavotos? Ja visa daba uz to brīdi apstājas kā pamirusi, kāpēc lai tas neietekmētu uz zemes dzīvojošo cilvēku? Tā kā avīzes iznākšanas dienā palikušas vairs tikai trīs dienas līdz aptumsumam, ļoti sagatavoties tā sagaidīšanai vairs nevaram. Ir tikai jānomierinās. «Uzskatu, ka labāk tomēr uz Mēnesi neskatīties, jo skatoties uz ēnu, tu vari paņemt daļu no tās tumsas sev. Protams, ir jāzina arī savs personīgais horoskops konkrētajā laikā. Jo – tu vari redzēt kaut desmit aptumsumus sev labā laikā, taču vienu redzot savā mīnus dienā, tu riskē. Labāk ir riskēt tad, kad ir personiski veiksmīgs laiks, un izbēgt no riska, kad iedalītas neveiksmīgas kārtis.»
Kad Mēness ir aiztumšots, tas ir vājāks un šajā laikā tā dotā enerģija pie mums uz brīdi nenokļūst. Aptumsums ir ēnas periods. «Iedomāsimies situāciju – slimniekam, kuru operē, uz brīdi pārtrūkst sirdsdarbība, tad viņu restartē, taču var sanākt, ka viņš pa to laiku paspējis paceļot un sadarīt kādas muļķības. Tieši tāpēc šis laiks nav piemērots praktiskām lietām, jo Zeme, pēc horoskopa skatoties, vairāk saistās ar materiālismu,» skaidro Kristaps Baņķis. «Protams, tieši aptumsuma fakta dienā ietekme uz mums ir visspēcīgākā, un vēl spēcīgāka ir tad, ja aptumsums redzams. Šoreiz enerģētiski šo dienu ietekmē dubultā bura – labvēlīga kosmiska figūra, kas darbojas kā labs ceļavējš. Tāpēc varu teikt, ka 11. februāra aptumsums salīdzinoši ar citiem, ir harmoniskāks un nedaudz pozitīvāks. Astroloģiskās kartes liecina, ka šajā laikā ir pieci labvēlīgi planētu stāvokļi un tikai viens kvadrāts ar Lilitu*, vēl pēdējo brīdi esot Skorpionā līdz 14. februārim. Mans padoms – nevajag ņemt kredītus un pārāk dažādot mīlas dzīvi. Iespējamas arī visādas personiskās krīzes, kad Lilita tieši aptumsuma dienā var iegriezt vai iekniebt tā kārtīgi. Var parādīties depresīvas noskaņas, var rasties vēlēšanās šķirties, var aktualizēties vēlme emocionāli izlādēties uz citiem. Tomēr sekas var nebūt tik briesmīgas, kā citkārt, jo kopējais planētu stāvoklis ir ar pozitīvu rezonansi. Pozitīvi, ka šis ir viens no aptumsumiem, kurā nevajag uztraukties par dzemdībām un nav jābaidās dzemdēt. Citkārt aptumsumos planētu stāvoklis ir neveiksmīgāks un tie bērni, kas piedzimst aptumsuma laikā, labāk izjūt un saredz dzīves ēnas puses, ir pesimistiskāki! Vēl šogad aptumsumam būs lielāka jauda uz sadzīviskām ikdienas lietām, uz veselību, emocijām, uz tautas stāvokli. Ja gribas notestēt, kāda aptumsumam ietekme uz paša vidi – jāseko līdzi, kā uzvedas ziedi un dzīvnieki. Ja tie ir tramīgi, tad mājas enerģētika ir nospriegota, jāpiesargās vairāk, ja harmoniski – viss ir normas robežās. Var mierīgi padarboties ar hobijlietām, ar bērniem un kopā radīt prieku.»
Ieteicams nesadarīt muļķības
11. februāra aptumsums iedos papildus enerģiju, gribēsies kaut ko darīt, bet – var sadarīt muļķības! Katrā aptumsumā ir iesaistītas arī zodiaka zīmes. Šajā gadījumā Saule ir Ūdensvīrā, bet Mēness – Lauvas zīmē. «Lauva vienmēr kārdina ar cilvēka egoismu! Nevajadzētu nodarboties ar enerģijas izšķiešanu visādās izpriecās, alkoholā un mīlas priekos.»
11. februārī no plkst. 7. 52 līdz 15. 52 ir arī čika laiks, kurā Mēness brīvi dreifē un neveido saites ar citām planētām. Kāds mums cilvēkiem ar to sakars? Tāds, ka debesu līdzekļi simboliskā veidā parāda, ka debesīs notiek tas pats, kas uz Zemes. Jo vairāk saprotam, ka mikrokosmoss uz Zemes ir savienots ar makrokosmosu Visumā, jo vairāk sakarību protam ieraudzīt un sajust. «Tāpat kā jebkura saimnieciskā darbība ir sasaistīta ar kādu rezultātu, arī cilvēka darbošanās saistīta ar planētu kustību. Procentuālā ietekme uz katru indivīdu, protams, ir atšķirīga – vienu ietekmē vairāk, citu – mazāk, tomēr pēc maniem pētījumiem Mēness cikls darbību un rezultātus ietekmē vismaz par 25 procentiem uz vienu vai otru pusi. Piemēram, satiksmes negadījumi tad pieaug par 25 procentiem! Ja cilvēks pats neuzprasās uz nepatikšanās, brauc ar vaļā acīm, tad šoreiz nevajadzētu būt kam sliktam. Tomēr var norealizēties arī kāds negatīvais scenārijs, taču tādā gadījumā kopsakarības skatoties, var izrādīties, ka tas bija labākais, kas varēja notikt, jo varēja izvērsties vēl lielāka traģēdija. Kopumā ir tā – čika laikā var norealizēties sliktā karma. Čiks – un beidzas šī sāpīte. Čika laikā tu kaut ko izdari vai neizdari, un uzreiz redzi rezultātu – ir vai nav... Der ievērot, ka Čika laikā nav labi darīt ko praktisku – ne dārza, ne saimnieciskus darbus. Nevar arī pirkt un pārdot – tas tāpēc, ka tad, ja kādā procesā ir iesaistīta nauda, pozitīvā deva ir ļoti maza. Arī biznesu tādā laikā neveido! Taču var darīt visu, kas nes pozitīvo nokrāsu. Ir jācenšas savu laiku pavadīt maksimāli garīgi pozitīvi, labvēlīgi pret citiem.»
Sekas var būt pēc 18 gadiem!
Interesanti, ka aptumsumu enerģētikas iedarbība uz to, kas izdarīts vai nav izdarīts, ir daudz ilglaicīgāka par čika laiku. «Jā, tā var atstāt nospiedumu pat 18 gadu garumā! Seku politika ir tieši tāda – ja kāds aptumsuma laikā otru ir apkrāpis vai apmānījis, tad sekas var būt jūtamas arī pēc 18 gadiem – īpaši tas nostrādā Pilnmēness aptumsuma laikā. Tieši tāds ir 11. februārī. Tas tāpēc, ka iesaistīti ir Mēness mezgli, kas 18 gadus riņķo un ik pa četriem gadiem var izraisīt blitz problemātiku tieši tāpēc, ka aptumsuma ietekme ir tik liela un nozīmīga,» skaidro Kristaps Baņķis. Tāpēc ieteicams uzvesties maksimāli pieklājīgi, domāt pozitīvi. Var jau neticēt un speciāli sadarīt šajā laikā riebeklības un muļķības, taču – vai vērts to pārbaudīt un pēc tam nožēlot? «Kad ir fāžu maiņa, vajag ierobežot ēšanu, visu darīt minimāli. Un aptumsumu laikā tas jāievēro jo īpaši! Tās ir tikai četras dienas gadā (vēl šogad aptumsumi būs 7. augustā un 21. augustā) – tik daudz katrs var saņemties, lai izdarītu ko labu sevis labā –personīgās garīgās un fiziskās enerģētikas vārdā. Tā kā Latvija dzimusi Pilnmēness laikā, jebkurš Pilnmēness Latvijai ir nozīmīgs. Ja tas ir aptumšots, tad problemātika ir vēl īpašāka.
11. februāris un 26. februāris – abi datumi savstarpēji ir savienoti ar starpaptumsumu periodu. Lai gan spēcīgākās ietekmes katram aptumsumam ir trīs dienas pirms un trīs dienas pēc konkrētā laika, taču arī šis periods ir īpašs. Protams, katram cilvēkam viņa individuālajā horoskopā tas iekļausies savādāk un katram veidosies individuālā perioda nokrāsa. «Ja šai laikā pērkam vai ko uzsākam, tiem jābūt pirkumiem un darbībām, par kurām ilgtermiņā zināms – es to gribu, es to varu. Neder spontānie lēmumi. Skaidrs, ja kādam šai laikā saplīst telefons, nav alternatīvas, taču jauna pirkšanu der novilcināt līdz labajām dienām, kas starp aptumsumiem ir 16., 20. un 21. februāris. Tad ir tā saucamais zaļais astroluksafors. Mans īpašais padoms – šajā periodā svarīgi ir turēt muti. To, ko latvieši sadara vien runājot, to nevar pēc tam izstrēbt. Starpaptumsumu laikā internetam būtu ar līkumu jāiet apkārt, ja nezini, ko tur gribi labu darīt.»
Visi aptumsumi nav vienādi, viens ir spēcīgāks, otrs ne tik. Ja Latvijā varētu redzēt Saules aptumsumu, tam būtu dubulta ietekme, tomēr arī neredzamam ietekme saglabājas, un notiek palaišanas mehānisms procesiem, kas norealizēsies 18 gados – tāpat kā Mēness aptumsuma laikā. «Saules aptumsumi vairāk ietekmē valsts vadītājus un vīriešu veselības problēmas. 26. februārī nebūs čika laika, taču aptumsums būs niknāks un enerģiju laupošs, izpaudīsies koncentrētas spriedzes veidā. Šajā laikā būs noakcentēta Zivju zīme, kas vienmēr dod neskaidrību, par situāciju, māņus, depresijas, atkarības. Tajā brīdī pat četras planētas ir Zivju zīmē! Šis laiks ir domāts atpūtai, rīkojoties pēc principa – kas guļ, tas negrēko. Labi, ka aptumsums ir svētdienā, kad var atpūsties!»
*Lilita ir melnais Mēness, kas nosaka katra horoskopa dziļāko degradējošo slāni, tas slieksnītis, aiz kura var paklupt un zaudēt enerģiju...
Foto ATBILD KRISTAPS BAŅĶIS, astrologs un numerologs
1.Vai Mēness fāžu ietekmes pastiprinās, pieaugot cilvēka vecumam?
–Ar laiku uzkrājas pieredze un prasme pamanīt kopsakarības, arī organismā uzkrājas fizioloģiskā pieredze, piemēram, kaļķi, holesterīns, un tāpēc cilvēks kļūst jutīgāks. Tomēr ne vienmēr Mēness jūtība saistāma ar pieredzi, jo mazi bērni uz atsevišķiem faktoriem reaģē vēl jūtīgāk. Gan bērni, gan dzīvnieki vairāk noskaņoti uz tīrām enerģijas vibrācijām, kas jūtamas apkārt, tāpēc izteiktāk dzīvo emocionāli instinktīvā līmenī.
2. Kas ir Hekates dienas, kas izdalītas Mēness kalendārā?
–Senie latvieši teiktu – tukšais laiks, kad jauns Mēness vēl nav sācies, bet esošais ceļš jau nokalpojis. Tās ir divas dienas pirms un pašas pirmās Jauna Mēness dienas. Tas ir tumšākais brīdis, kad enerģētiski viss melnais ir savilcies kamoliņā, stāv vienā vietā un gaida savu brīdi. Tāpēc tajā laikā labi atmest nevajadzīgo, pievērsties atslodzei, tā parādot – negribu uzņemties neko no tā, kas man lieks. Tie, kas tomēr uzņemas, uz sevi paņem arī kaut ko no Hekates melnuma, kas pārvalda šo periodu. Šajās dienās pavājinās imunitāte, var pārņemt bailes, nomāktība, var būt apjukums un stress. Nav vēlams veltīgi šķiest savus spēkus.
3. Kā rīkoties, ja nozīmēta operācija, bet Mēness kalendāru izpētot, rodas pārdomas, ka nav tas labākais laiks?
–Ir divi veidi, kā rīkoties. Pirmais – ej pie daktera, iepriekš izpētot Mēness kalendāru un izrakstot sev vēlamos variantus. Noteikti izdosies atrast laiku, kas būs piemērots, jo veselība dārgāka. Otrais – ja Mēness kalendāru sāc pētīt tikai pēc tam, kad pie ārsta par datumu jau vienojāties, to vairs nevajag darīt! Gudrākam jābūt nākamajā reizē un iepriekš jāsagatavojas. Neesmu piekritējs tiem, kas čīkst: vai, man ārsts tā ielika. Vajag sagatavoties! Es arī vienmēr izvēlos piecus variantus, kad man būtu labāk. Visi ārsti sapratīs, ka ir reizes, kad nevari. Pilnmēnesī paši ārsti negrib ķēpāties ar asiņu jūru. Daudzi ārsti paši labi zina, ka tas viss strādā. Labi Mēness ietekmi var notestēt, ejot pie zobārsta – ir jutīgie laiki un ne tik jutīgie. Lielāki sarežģījumi un vairāk sāpju būs planētu spriedzes laikos. Nav tā, ka visa diena ir neizmantojama, vienmēr ir kādas drošības saliņas. Konsultējoties ar speciālistu, tās varēs atrast. Labie laiki ir kā gājēju pārejas uz ceļa. Arī astrologi uzliek zīmes – tie, kas tās neievēro, paši par to atbildīgi. Protams, nav runa par akūtajām vainām, piemēram, neatliekama operācija Pilnmēnesī – tas ir liktenis.
4. Vai Mēness vairāk ietekmē dārza, vai naudas lietas?
–Abas. To, ka ietekmē dārza darbus, to pat zinātnieki atzīst, jo Mēness pārvalda visu, kas attiecas uz dabu. Pārvalda arī to, kas attiecas uz vēlmēm. Naudas ziņā Mēness nosaka vēlmi iegūt naudu, jo par naudu kā objektu atbild citas planētas. Mēness nosaka ritmiku, kad nauda aug, un kad nauda dilst. Jāņem vērā, ka Mēness un Saules dienas ir vienots cikls, jo Mēness nevar izdarīt vairāk, kā Saule tam ļauj. Mēness ir tikai atspīdošs, tas nolasa informāciju, piemēram, Saule šodien saka: ir prieka diena, ja Mēnesim tai dienā ir labs noskaņojums, tas padod tālāk šo ziņu: prieka diena, prieka diena. Ja Saulei ir prieka diena, bet Mēnesim ir 9. drūmā dienā, tas padod tālāk: kāda gan prieka diena, nekā tāda nebūs... un cenšas ar savu urkšķēšanu dienu sabojāt. Tāpēc reizēm veidojas pretruna. Kā rīkoties, katram pašam labāk skatīties abos kalendāros un tad lemt.
5. Vai tiešām ieteicams dedzināt iepirkuma čekus noteiktos Mēness fāžu laikos?
–Daudzi to darīja jau pirms es sāku izstrādāt Mēness kalendārus ar čeku dedzināšanas laikiem. Kad cilvēki saprot loģiku, kāpēc un kā to darīt, ka nevajag būt negausīgam, tas atmaksājas. Arvien vairāk ir uzņēmēju, kas pielieto astroloģiju, jo ir sapratuši mehānismu, ko tas dod. Arī slaveni cilvēki to dara. Kad man jāizvēlas savu individuālo čeku dedzināšanas dienu, es vispārēji labākajā laikā skatos, vai man individuāli tajā dienā nav, piemēram Jupitera un Veneras trigons, jo nav jēgas sadedzināt čekus individuāli sliktā laikā. Starpatumsuma periods arī ir vispārēji labs, lai pastrādātu ar čeku dedzināšanu. Nauda labāk nāks atpakaļ, ja vien nodoms nebūs totāli materiālistisks. Ja cilvēks, kas tos dedzina, formulē cēlo nodomu, kam naudiņa vajadzīga – ceļojumam, kursiem, dāvanai, tad ir lielākas izredzes iegūt atpakaļ. Vienkārši domājot: atdodiet man naudu, ko izdevu, brīnumi nenotiks.
Liena Britāne
Kontakti | Lietošanas un apmaksas noteikumi | Palīdzība Apmeklētāju skaits kopš 01/10/2006: 19 404 264 | Šodien: 784 | Vakar: 1146 | Pašlaik lapu skatās: 36
Pārpublicējot materiālus atsauce obligāta © 2009 - 2024 Kristaps Baņķis | Izstrāde: Astrologi.lv Sadarbības partneri: SIA PRODEMA LP | Visas ilustrācijas ar licenci - canva.com
Astrocentrs apvieno visus Kristapa Baņķa ideju projektus.
www.astrocentrs.lv