ASV Nacionālās Aeronautikas un kosmosa izpētes pārvalde (NASA) izplatījusi pirmos saņemtos Merkura attēlus, kurus uzņēma kosmiskais aparāts "Messenger", kas pirmdien pirmo reizi 33 gadu laikā pārlidoja Saulei vistuvāko planētu.
Merkurs ir ļoti maz pētīta planēta (pētīta tikai 45% planētas virmas), tādēļ zinātnieki ar lielu nepacietību gaidīja pirmos datus no "Messenger". Kosmiskais aparāts uzņēma ap 1 200 virsmas attēlu, mērīja planētas minerālo un ķīmisko sastāvu, kā arī pētīja atmosfēru.
"Messenger" atkal pietuvosies Merkuram šā gada oktobrī un 2009.gada septembrī. Plānots, ka 2011.gadā "Messenger" ieies Merkura orbītā, lai veiktu gadu ilgus pētījumus, informēja NASA.
1975.gadā kosmiskais aparāts "Mariner 10" bija pirmais un līdz šim vienīgais, kas bija sasniedzis Merkuram un uzņēmis tā virsmas attēlus. Lai gan aparāts pārlidoja Merkuru trīs reizes, sagadījās tā, ka ikreiz "Mariner 10" dokumentēja vienu un to pašu planētas puslodi, tādēļ kartografēt vairāk par 45% planētas virsmas neizdevās.
Eiropas Kosmiskā aģentūra kopā ar Japānas zinātniekiem plāno 2013.gadā palaist kosmisko aparātu "BepiColombo", kas Merkuru sasniegtu 2019.gadā. Aparāts pētīs planētas virsmu, ķīmisko sastāvu, atmosfēru un magnetosfēru.
Merkurs ir Saulei tuvākā planēta. Tā attālums līdz Saulei mainās robežās no 46 līdz 70 miljoniem kilometru. Merkurs apriņķo Sauli nepilnās 88 diennaktīs. Planētas diametrs ir gandrīz 4900 kilometru (0,38 Zemes diametru). Tā kā Merkuram praktiski nav atmosfēras, uz planētas valda milzīga temperatūras amplitūda - dienā virsma sasilst līdz pat +430 grādiem, bet naktī atdziest līdz -180 grādiem.