Kāds es esmuAutobraucējam
Mežāzis (22.12. - 20.01.)
Temperaments: flegmatisks, ar noslieci uz pesimismu.
Pozitīvās rakstura īpašības: godkārība, darba mīlestība un strādātspēja, centība un neatlaidība, izturība un pacietība, saimnieciskums un taupīgums, ieturētība, paškontrole un pašsavaldīšanās, saprātīgums. Veselīgs lepnums un neatkarības un patstāvības mīlestība.
Negatīvās rakstura iezīmes: liels egoisms un mantkārība, patvaļa un untumainība, skopums līdz alkatībai. Varaskāre un viltība, neuzticēšanās un cietsirdība. Vienmēr ir ar kaut ko neapmierināts. Spēcīga atkarība no citiem vai vienkārši norobežošanās un ieslēgšanās sevī. Citu izmantošana personiskās interesēs. Baidīšanās un šausmas grūtību dēļ, vairīšanās no grūta vai atbildīga darba. Savas varas izmantošana.
Profesionālās darbības sfēras: kāds ir mērķis, tāds arī ir Mežāža liktenis. Vislabākos rezultātus gūst, darbojoties vienatnē, izpildot pat kolektīva pasūtījumus. Kā tiesneši ir ļoti bargi un stingri, bet taisnīgi. Ar biznesu nodarbojas nežēlīgi, bez jebkādas sentimentalitātes. Savus profesionālos pienākumus izpilda ļoti godprātīgi un to pašu gaida arī no citiem.
Starp Mežāžiem sastopam baņķierus un lielus finansistus, dažādus aģentus, firmu vadītājus, kas nodarbojas ar zemesgabalu un nekustamā īpašuma pirkšanu un pārdošanu. Neskaitāmi Mežāži aizņemti politikā. Interesē vadītāja amati. Celtniecība un celtniecības materiālu ražošana. Mākslas jomā priekšroku dod podniecībai, keramikai, adīšanai.
Sportā iecienītākā disciplīna ir saistāma ar kalniem. Strādā dažādās ministrijās un pārvaldēs par administratoriem. Iecienītākie amati − lietveži, sekretāres, rēķinveži. Kad noteiktās situācijās rodas labvēlīgi apstākļi intelektuālam, radošam darbam, var kļūt par rakstnieku, dzejnieku, publicistu, preses darbinieku, lektoru, redaktoru, poligrāfistu.
Dzīvesstils: dzīves jēga sastāv no garīgām vai materiālām vērtībām, augsta sociālā stāvokļa ieņemšanas un varas pār citiem. Domāšana, rīcība un darbība ir visai mierīga un izsvērta, uzmanīga un tālredzīga. Impulsivitāte, emocijas un pārsteidzība vienkārši tiek izslēgta. Galvenokārt balstās savā uzkrātajā dzīves pieredzē, tādēļ lielākus panākumus gūst konservatīvā un ilgu laiku stabilā valsts sistēmā. Iespējams, ka tieši ar to saistāma teju visu Mežāžu interese par Eiropas konservatīvās demokrātijas galvaspilsētu Londonu. Tā kā prāts un enerģija ir virzīti egoistisko un mantkārīgo mērķu sasniegšanai, Mežāzim ir pietiekami daudz ienaidnieku. Īstenojot savas idejas, plānus un ieceres, bieži vien krīt galējībās. Tāpat liels traucēklis ir viņa mūžīgās kaprīzes, untumi un pretenciozās vēlēšanās, iekšējās pretrunas un pretestība. Neviens pasākums un piedāvājums netiks pieņemts bez garas un rūpīgas iepriekšējas apdomāšanas, apspriešanas un analīzes.
Saskarsme ar Mežāzi: jārīkojas lēni un pakāpeniski, bet pārliecinoši un uzstājīgi. Ar viņu jāapietas labi, jautri un dzīvespriecīgi, kā arī ieturēti, īpaši − ja ir lietišķa saruna, līguma vai kontrakta parakstīšana. Ļoti labi noder asprātīgi kalambūri, jo viņiem patīk vārdu spēles. Tā kā Mežāzis ir visai melanholisks un pakļauts savam garastāvoklim, pirms lietišķas sarunas ir vēlams viņu izkustināt no šāda stāvokļa.
Attiecības: labprātīgi palīdzēs citiem tiktāl, cik tas būs izdevīgi viņam pašam. Pirmās laulības reti ir izdevušās un laimīgas, visbiežāk dažādu iejaukšanos dēļ, īpaši no vecāku puses.
Mežāzis vīrietis ir īsts pacietības, nepiekāpības un neliekšanās monuments. Ja viss nenotiek, kā Mežāzis bija domājis, ja dzīve izkāpj no rāmjiem, tūdaļ rodas īssavienojums. Tiesa, laulībā Mežāzis ir uzticams partneris, turklāt ļoti gādīgs, centīgs un aizbildniecisks. Savu ģimeni un tuvākos no jebkādām pārestībām un netaisnībām vienmēr aizstāvēs ar cieņu. Kaut arī pati laulība ir visai vēsa, tā vienmēr ir saskaņā ar izteiktām pienākuma un atbildības jūtām. Šķiršanās notiek īpaši reti, jo arī tad, kad mīlestība pēc būtības jau atvēsinājusies un dziest, savstarpējās attiecības starp laulātajiem vienalga vienmēr saglabājas labas. Apprecas vēlu.
Sieviete dzīvo savā iekšējā pasaulē, kur prieka jūtas ir visai rets viesis. Piemīt visai interesanta un apbrīnojama iezīme: skaistums un pievilcība ar gadiem ne tikai mazinās, bet − tieši otrādi − arvien vairāk un vairāk pieaug. 30–35 gados Mežāzis izskatās labāk nekā 18 gadu vecumā. Šajā vecumā viņa arī vairāk patīk vīriešiem. Izdabāt Mežāža sievietei ir Sīzifa darbs: saviem pielūdzējiem un sev izveido dažādas mākslīgas barjeras. Mīlas un dzīves ceļā viņai ir daudz krīžu. Sabiedrībā izturas visai nopietni un noslēgti, bet ģimenē ir prasīga sieva un stingra māte. Starp Mežāžiem „modē” ir atraitnība.
Rūpes par sevi: galvenais ir iemācīties dzīvot šodienā. Jāmācās atpūsties, atslābināties. Nepatikšanas, par kurām nemitīgi domā, var nenotikt vispār. Jāatrod saprātīgs balanss starp uzkrājumiem nebaltai dienai un ikdienas tēriņiem. Ārstnieciskā vingrošana, joga, kalanētika ir Mežāža sporta un relaksēšanās veidi. Bieži salst, tāpēc vajadzīgs silts ēdiens, olbaltumus saturoši produkti un tīrs ūdens. Kalnu gaiss un atmosfēra Mežāzi dziedina. Ārstēšanās ar ārstniecības augiem Mežāzim ir vēlamāka nekā tabletes. Vielmaiņa Mežāzim ir palēnināta, tādēļ uzturā vajag ierobežot treknu ēdienu un asas piedevas. Profilakse − vajag izvairīties no mitruma, salšanas un depresijas. Ieteicamas ūdens peldes.
Organisma un ķermeņa vājās vietas: visa gremošanas sistēma − zarnu trakts, aknas un žultspūslis, aizkuņģa dziedzeris. Āda, cīpslas, ceļu locītavas, liela kauli. Zobi, visi skeleta kauli, sirds asinsvadu sistēma.
Krāsa: melns, zili melns, tumši sarkans.
Metāls: rūda.
Flora: priede, baltegle, efeja, driģene, melnā magone, skābenes, belladonna.
Fauna: lauva, kalnu kaza, cālis, baru dzīvnieki, indīgie insekti.
Sentences
Grūtības ir domātas, lai tās pārvarētu.
Vienā dienā Everestā neuzkāpsi.
Nespried par vīru pēc cepures, bet pēc darbiem.
MEŽĀŽA „KAULS”
Ikviens process Mežāža posmā sasniedz noformēšanas un loģiska rezultāta stadiju. Mežāzī savienojas rezultāta loģiskums un tiekšanās uz arvien augstākiem rezultātiem. Mežāzis pauž formas pilnību.
Mums taču ir vajadzīgi rezultāti. Ja mēs par kaut ko domājām, mums ir svarīgi formulēt secinājumus. Ja kaut kur dodamies, mums ir svarīgi kaut kur nonākt. Ja mēs kaut ko darām - kaut kam jātiek paveiktam. Ir vajadzīgi ne vien rezultāti, bet arī aizvien augstāki rezultāti, it kā kāds mums to liktu vai mēs kādam būtu parādā Kristus saka: "Esiet pilnīgi, kā jūsu Debesu Tēvs ir pilnīgs.” Pilnveidošanās ideja mūsos darbojas kā tieksme un vienlaikus arī pienākums, jo mēs patiešām esam parādā - mūsos ir ieguldīti milzu resursi.
Dabā viss ir organizēts. Viss acīmredzami tiecas uz arvien pilnīgāku formu, pilnīgāku organizāciju. Mēs sakām: "Lūk, minerālu valsts, augu valsts, dzīvnieku valsts..." - katrā no tām valda savi likumi.
Bet, ja jautāsim: "Kur ir šie likumi? Kur tie atrodas?" - klusums. Bet mēs redzam, ka šie likumi ir. Tie darbojas.
Strēlnieks uz valdošu ideju pamata veido priekšstatus, Mežāzis tos realizē. Strēlnieks uz hipotēžu pamata veido teorijas, Mežāzis tās pārbauda praksē. Strēlnieks ļauj mums apgūt kaut kādas zināšanas, Mežāzis (kā jau Zemes stihijas zīme) liek tās likt lietā. Strēlnieks dod ticību Mežāzis - pieredzi. Strēlnieks veido attīstības ceļu, Mežāzis - konkrētus mūsu attīstības pakāpienus, atzīmējot dažādus izaugsmes līmeņus. Mežāzis - tā ir noformēta attīstības pieredze.
Mežāzis veido dzīves organizāciju. Šai zīmē gars pārvēršas likuma burtā. Un pirmā konstitūcija ir cilvēka paša iekārtojums, viņa kaulu, orgānu un sistēmu organizācija.
Kas mums vajadzīgs no likuma? Lai likums būtu taisnīgs.
Vārdi taisnīgs un taisns ir cēlušies no vienas saknes. Cilvēka figūra attiecībā pret zemi ir perpendikulāra - taisna. Agrāk mēdza teikt: "Taisns cilvēks", ar to domājot viņa augstos sasniegumus salīdzinājumā ar gulošu, peldošu vai rāpojošu dzīvesveidu.
Tas, ko mēs redzam kā cilvēka formu, ir noformējušies spēki, kas viņā darbojas, - gara, dvēseles, sirds un prāta spēki. Pastāv senas zinātnes, kas pēta cilvēka veidošanās likumsakarības saistībā ar viņa ārējo formu. Jau tas vien, ka cilvēks ir konstruēts tā, lai pārvietotos taisni, ir pirmais faktors, kas vērš uzmanību uz cilvēka atšķirību no citām būtnēm. Tas liecina, ka viņa konstrukcijā ir ielikta kāda ideja, kas viņu izslej, liek būt vertikālam (taisnam). Otrs faktors ir materiāls, no kura viņš ir veidots. Caur Mežāža prizmu cilvēku veido mijiedarbības rezultāts - gars, kas viņu ceļ, un pieredze, kas viņu ir nodrošinājusi ar materiālu.
Simons Bizuns
AR KO IR SLAVENI MEŽĀŽI?
Aleksandrs Sokolovs
Mežāzis ir svēti un stingri pārliecināts par to... Nav svarīgi, par ko viņš ir pārliecināts, jo pasaulē nav spēka, kas viņu varētu novirzīt no nospraustā ceļa.
Mežāzis par sevi saka, ka viņš ir "stingrs, bet taisnīgs", kaut gan tas ne vienmēr tā ir. Par pirmo apgalvojuma daļu var diskutēt, bet otra ir absolūta patiesība.
Mežāži paši saka, ka viņu dzīves galvenie principi ir mērķtiecība un atbilstība mērķiem un uzdevumiem.
Ievērot noteikumus, likumus un nolikumus, raudzīties, lai tos ievērotu arī citi, - tas bieži vien ir dzīvesstils, kas kļūst par profesiju, kuras nosaukums ir - administrators. Tā kā Mežāzis ir dienvidu zīme," kas simbolizē augsta līmeņa enerģiju, nav brīnums, ka šīs zīmes pārstāvji noiet garu ceļu no mācekļa līdz ministram un ieņem augstākos posteņus, sasnieguši cienījamu vecumu.
Valstīs, kas ir saistītas ar Mežāža zīmi, rodas ētiskas sistēmas, kas balstās uz daudzus gadsimtus pastāvējušu senču godāšanas tradīciju, piemēram, konfuciānisms.
Tiem, kas dzimst uz Strēlnieka (kas domā telpiski) un Mežāža (kas domā valstiski) robežas, parasti ir raksturīgas ģeopolitiskas ambīcija?! Šajā laikā dzimuši Jēzus Kristus (Mežāža sākums- Ziemassvētki, atdzimšana, tātad - iniciācija), Josifs Staļins (19. decembris), Leonīds Brežņevs un daudzi politiķi, karavadoņi, zinātnieki, ceļotāji un pirmatklājēji.
Astrologiem sen zināms, ka politiķis var īstenoties tikai tajā valstī, ar kuru harmoniski rezonē viņa individuālais horoskops. Tādēļ ir skaidrs, kādēļ Lielais Mao (Mežāzis) ir iemūžinājis sevi Ķīnas vēsturē, bet Boriss Jeļcins (Ūdensvīrs), kam turklāt ir varens planētu sakopojums Vēzī, pat visnepiedodamākajās izpausmēs nezaudēja krievu tautas simpātijas.
Organizēt, kārtot, celt - tās ir Mežāža mīļākās nodarbošanās. Mežāži ir jebkura līmeņa cēlēji, arhitekti un administratori. Šķiet, vissimboliskākā administrēšanas izpausme režija.
Starp citu, ar Mežāža zīmi ir saistīti reģioni, kur pastāv senas kultūras, kur ir kalni un tuksneši.
Aprakstā izmantoti S. Vronska darbi.