Aicinājums cilvēkiem ar spēcīgu Jaunavas akcentu neiespringt uz pārlieku pedantismu, jo redz kā:
LETA. Jaunākie pētījumi liecina, ka augošā apsēstība ar tīrību, iespējams, padara cilvēkus depresīvus, vēsta laikraksts "Daily Telegraph".
Pētnieki atklājuši, ka tīrākas mājas un biroji samazina netīrumu un baktēriju līmeni, kas var novest pie vājākas imūnsistēmas un smadzeņu darbības pasliktināšanās.
Arī agrākie pētījumi saistījuši tīras mājas ar vāju imūnsistēmu un pauduši domu, ka bērna saskare ar baktērijām un dzīvnieku spalvām varētu palīdzēt attīstīt organisma pretošanās spēju pret dažām slimībām.
Jaunākais pētījums no Atlantas liecina, ka vājākai imūnsistēmai ir tendence pārspīlēti reaģēt uz putekļiem un netīrumiem, izpaužoties iekaisumu un alerģiju formā, kas savukārt var palēnināt smadzeņu spējas saražot "laimīgās" ķīmiskās vielas un radīt depresiju.
Zinātnieki norāda, ka depresijas rādītāji augstāki ir tieši attīstītajā pasaulē, nevis planētas nabadzīgajos reģionos.
"Mēs uzskatām, ka imūnsistēma izraisa depresiju," atzīmēja pētījuma vadītājs Endrū Millers.
"Cilvēkiem augot un attīstoties, attīstās viņu imūnsistēma. Ja viņi ir pakļauti lielākam daudzumam baktēriju un parazītu, viņi ir spējīgi labāk kontrolēt iekaisumus," skaidroja Millers.
"Mūsdienās cilvēku vide ir daudz tīrāka un higiēniskāka, tāpēc mūsu imūnsistēma nekad īsti neiemācās, kā tikt galā ar infekcijas izraisītājiem," viņš piebilda.
Pētījums publicēts žurnālā "Molecular Psychiatry".
3728 iesaka šo blogu