Hīrons – …Debesu atslēga uz Citas realitātes Zelta vārtiem 
…dīvainis un astro frīks 
…izaugsmes dumpinieks un “kažokmetējs”

…pats sev Dziednieks, ievainotais palīgs
…Pārcēlājs starp ikdienišķo un ārpasaulīgo

…Skolnieks, kurš skolo Skolotāju 

… Saturna un Urāna Vidutājs

AstroNumerologs K.Baņķis: Par Hīronu astro info telpā nav daudz informācijas un lielākoties astrologi tam iet ar līkumu, galvenokārt, lai arī neatzīst, dēļ tā neizprotamās dabas. Varētu pat teikt, ka Hīrons ir astro frīks / dīvainis un savas divdabības dēļ regulāri interpretējams divējādi pretēji – kā īsts “kažokmetējs”. Piekritīsiet, ka pat dzīvē nav viegli noteikt, kur liktens Tevi pašu skolo, bet kur Tu jau esi par skolotāju tapis kādam citiem, turklāt ar laika distanci tā pati situācija jau būs pretēji vērtējama, jo ego jau parasti grib sev skolotāja ne skolnieka lomu... Tad, lūk, Hīrons ir īstākais EGO pretinieks nevietā un labākais EGO “uzpumpētājs” tur, kur visvairāk tas vajadzīgs. 


Hīronam sekoju līdzi kopš saviem astro studiju pirmsākumiem, jo uzreiz piesaistīja uzmanību man un Hīronam kopīgais. Esmu dzimis 1977.gada 1.jūnijā, bet Hīronu – it kā astereoīdu, it kā komētas kodolu – jebkurā gadījumā reālo kosmisko ķermeni atklāja 1977. gada 1. novembrī. Turklāt mana Sintētiskā zīme ir Strēlnieks, akurāt, Hīrona Kentaurisma virzienā. Jā, tas nav viens un tas pats, bet virziens manā dzīvē allaž teicies Hīrona virzienā. Ar Hīronu saista arī astroloģiju kā tādu. Vienaudži un idejās kopīgie šajā Pasaulē. Ne velti viens no maniem pirmsākuma logo, pēc kura izveidoju sev zīmogu, kuru spiedu uz klientu astrokartēm un grāmatās. Attiecos pa nopietno un pētīju nopietni. Joprojām man Hīrons ir ļoti enerģētiski tuvs un tajā saskatu daudz līdzību, kurus gan visus neizklāstīšu dēļ sensitīvā rakstura. Faktiski vienmēr to skatu klienta kartēs un savās prognozēs. Bet ASTRO VIP – precīzāk to spilgtākos aspektus savienojumu un kvadrātu – to ievietoju tikai tagad, tādēļ, ka vairums cilvēku knapi spēja tikt galā ar parasto planētu mijiedarbībām. Bet tagad, kad Ūdensvīra laikmets uz sliekšņa, dienasgaismu jāierauga arī Hīronam, jo bez tā Superlaiki un Nelaiki nebūs pilnīgi. Hīrona ir zelta maliņa negaisa mākoņos un darvas pile medus mucā;  prātīgais jautrīšu kompānijā; smalkā stīga, kad smeļat no laimes akas; dzīvnieciņš, kas ziedojas Tevis dēļ; kā Prometeja glābējs …. Pa īstam Hīrona dabu nezin neviens un pēc KB autormetodes tā daba visvairāk izpaužas tieši saspēlēs ar citām planētām. Tas ir tāds, kādu to gribam redzēt, un reizē savs, lai mums ir vieta, kur augt. Ja Tu jebkurā situācijā raugies izaugsmē sevī nevis redzi vainu citos, ja allaž vēlies skoloties un tiekties uz labo, ja proti vērot, nevērtēt un pārsteidzīgi nesecināt, ja palīdzi citiem, ziedojot sevi, ja esi paškritisks un kādā sfērā dzīves izsmelts, bet tik un tā spēj palīdzēt citiem… Tevī deg Hīrona prometejiskā Gaisma. 

Hirona apzīmējums ir līdzīgs atslēgai:  ko šī atslēga slēdz vaļā? Gandrīz visu. Jautājums tikai – kā un kad? 

Par “KAD?” ir lielāka skaidrība, tas notiek Hīrona savienojumos ar planētām un planētus savienojumos ar Hīronu. Savukārt kvadrātos kā spriedzes aspektā šī slēdzene “nojūk” un ieeļļotais citu planētu mehānisms sāk buksēt. Hīrons uzdod neērtus un urķīgus jautājumus, jo ciena gan Satrunu (kārtību un konsekvenci), gan Urānu (pārmaiņas un jauninājumi), bet pēc savas dabas nespēj pieslieties ne vienam, ne otram, tādējādi allaž stagnātiskos provocē pieņemt jaunus izaicinājumus, bet nemierīgos dumpiniekus “sakaļ važās” ar atbildības un taisnības jautājumiem. Ja Tu gaidi vienu un vienotu atbildi jebkurā jautājumā, tad Tu neesi sapratis Hīronu. Hīrons ir ceļš, tilts starp Saturnisko un Urānisko kārtības/haosa izpratni. Abi reizē un reizē neviens. Ja Saturns vairāk simbolizē Pagātni, bet Urāns Nākotni, tad Hīrons dzīvo Tagadnē. 

Vēl kāds Hīrona būtisks aspekts ir IEVAINOJAMĪBA. Kā rāda modernās vecumu krīžu atklāsmes, pienāk vecuma posmi, kad cilvēkā “aizlūzt lielie mehānismi”, kad gadās iestrēgt Viduspārējā (42.-44.gados)” vai “viss aiziet pa pieskari uz ilgu laiku”. Tur klāt ir Hīrons – vajadzīgais karmiskais dziednieks. Visas lielās Krīzes notiek pēc Saturna un Urān spriedzēm un pie lielākām pārmaiņām klāt parādās arī Hīrons – uzraugošais ārsts! Bez Hīrona nebūs dziedināšanas, tieši šie vārdi ‘Tev pašam jāgrib izveseļoties”, “Tev jāatzīst, ka esi alkoholiķis” utml. nāk no Hīrona. Hīrons atver ZELTA VĀRTUS uz citādu realitāti. Nevienu patiesi lielu problēmu nevar atrisināt ar esošo redzējumu – maini redzējumu, atrisināsi problēmu. Faktiski tas nozīmē savā prātā, izpratnē “ieiet citā līmenī” pa šiem ZELTA VĀRTIEM. Hīrona aspekti ar planētām iezīmē šo vārtu periodus. 

Hīrons ir stipri izteikts māksliniekiem, dzejniekiem – kuru dzīvē Hīrons rada kaut kādu “iztrūkumu”, kur dēļ dzejnieks spēj radīt (daudzi zina stāstus kā rakstnieki izrakstās labos dzīves apstākļos, bet problēmu mocīts dzejnieks uzraksta šedevrus). Un te viegli sajuakt Hīronu ar Lilitu, jo narkomānija, alkoholisms, prostitūcija ir Lilitas sfēras ne Hīrona. Hīrons neļauj krist zemu, tas vienmēr turas pie GAISMAS! Atšķirībā no Tumsas valdnieces Lilitas, kas dod zelta spozmi un “rozā brilles”. Hīrons drīzāk attiecību sākumā redzēs trūkumus un pat nepatiku, bet Lilita “aizmālēs acis”. Tādēļ īpaši vērtīgi pasekot pašiem Lilitas un Hīrona savienojumiem un kvadrātiem… kad Gaismas ievainotais bruņinieks cīnās ar Lilitu - Tumsas Sirēnu. Sabiezinot krāsas, Hīrons ir ārstējošs Dakteris vai galējā variantā – centīgs līķa mazgātājs un kapracis, bet Lilita ir slepkava un kapu postītāja. 

Personas Astrokartē Hīrons uzrāda konkrētas sfēras #astrokarma “invaliditāti” jeb būtisku iztrūkumu, kādā sfērā un veidā cilvēks var kļūt “par izsmieklu vai  pamuļķi” citu acīs. Tā dod informāciju par dzīves jomu, kurā nav par sevi pārliecības, persona jūtas nekompetenta. Un pareizi jūtas, jo tieši šajā sfērā ir “karmiskais parāds”, caur kuru dvēsele var tapt dziedināta. Intuitīvi cilvēks cenšas situāciju mainīt, bet allaž kas nesanāk līdz galam, turklāt visu laiku pavada neziņa – kur ved šis ceļš; kur novedīs izmaiņas – dzīve uzlabosies vai problēmas tikai padziļināsies. Vajadzīgs uzsvērt, ka bieži vien tieši Hīrona sfērā cilvēks velta daudz pūles un bieži izvēlas pat kā darba sfēru. Spēcīgas personības problemātisko un pat sāpīgo dzīves sfēru “atstrādā”, kas padara cilvēku tikai stiprāku. Ar maksimālu piepūli pievēršoties personības trūkumu homeopātijai jeb līdzīgu ārstē ar līdzīgu tik pareizajās devās, pārvarot savu nevarību un karmiski sāpīgo punktu var sasniegt rezultātus, kas ir olimpiskais līmenis pret citu karmiskās nepurināto vietējiem čempionātiem. 
Tā psihologs ar Hīronu 7.astromājā (pozīciju noskaidrot vari Astrokarte.lv) var risināt citu partnerattiecību jautājumus neiedomājamos dziļumos, jo piedzīvojis šajā sfērā gana daudz, plaši un dziļi. Bet vai šāds cilvēks var minētajā sfērā padarīt citus laimīgus – visticamāk nē!? – bet likt aizdomāties un saredzēt – jā! Cik tas ir kompetenti – vienmēr būs diskutabli. Kā bērnudārza lieliskā audzinātāja – pati bez saviem bērniem… Kā kaķu tante, kas baro kaķus zem citu logiem, bet savā dzīvoklī tos netur. 

Marks Grifins par Hīronu raksta: Viedais skolotājs, ievainotais dziednieks, gudrais, šamanis, tas, kas kalpo cilvēcei – ko pats iemācījies caur personīgām ciešanām. Hīrons var atklāt arī mūsu „mirušās zonas” – tās personības līnijas, kuras ir acīm redzamas visiem, bet ne priekš mums. Viņš norāda arī uz to, ko mēs neesam spējīgi izzināt un izmantot savā labā. Hīrons bieži norāda uz kaut ko tādu, ko mēs varam izdarīt priekš citiem, bet ne priekš sevis – līdzīgi tam, kā Kentaurs nevarēja izārstēt personīgo brūci. Hīrons parāda, ka mēs izsakām savu mīlestību pret tuvākiem un varam atvieglot viņu ciešanas.

Hīronam ir raksturīga ātra un neprognozējama reakcija – gan pēc stila, gan sekās. Tieši tādēļ caur Hīronu var sasniegt SATORI! Piemēram, cilvēks, kuram Hīrons ir 7.astromājā – sarunās ar citiem vai caur partnera dzīvi labāk sapratīs sevi. Un tā pēkšņi taps apskaidrots. Hīrona atbilde vienmēr ir deguna priekšā, bet tās kļūst redzamas kā pēkšņas atskārsmes – it kā tumšā telpā iedegtos gaisma. 

Stiprs Hīrons raksturīgs netipiskiem skolotājiem, neordināriem māksliniekiem, mūziķiem, netradicionāliem mediķiem, vetārstiem, dzīvnieku kopējiem, ekstrasensiem, dvēseļu tēmu psihologi, slepeno dienestu darbiniekiem, ugunsdzēsējiem, glābējiem, lidotājiem, šahistiem un zinātniekiem-atklājējiem.

Kur atrodas Tavā dzimšanas kartē Hīrons, uzzināt var Astrokarte.lv 

Astronomiski fakti 

Hīrona diametrs ir 200-250 kilometri. Tā orbīta ir starp Saturna un Urāna orbītām. Savas kustības perigejā (pēdējo reizi 1996.gadā) tas pietuvojas Saturna orbītai un atrodas 1277,8 milj. kilometru attālumā no Saules, bet savas kustības apogejā (1970.gadā) – Urāna orbītai, atrodoties 2735,8 milj. kilometru attālumā no Saules. Savas kustības laikā Hīrons pārmaiņus pietuvojas Saturnam un Urānam. Hīrons savā nekonsekventajā ciklā apriņķo ap Sauli 48 - 52 gadu laikā. Šo svārstību likumsakarības pagaidām ir neskaidras. 

Visilgāk Hīrons atrodas Aunā – 8,5 gadi, tad Hīrons kustas vislēnāk. Virzoties cauri Vērsim, Hīrons nedaudz paātrina gaitu un uzturas tur 7 gadus. Dvīņu zīmē tā gaita kļūst vēl ātrāka, šo zīmi viņš šķērso 4 gadu laikā. Vēzī Hīrons kļūst vēl ātrāks, izejot cauri tam 3 gados, un Lauvā pavada 2,5 gadus. Visīsāko periodu Hīrons uzturas Jaunavā un Svaros – 1,5 gadus. Skorpionā Hīrona kustība palēlinās, tur tas atrodas 2 gadus, Strēlniekā – 2,5, Mežāzī – 4, Ūdensvīrā – 6 un Zivīs – 8 gadus.

Raugoties uz Hīronu no ģeocentriskā viedokļā, tad ir brīži, kad Hīrons Zemai ir tuvāk nekā Saturns, bet ir brīži, kad tas ir tālāk par Saturnu.

Lai gan sākotnēji klasificēts kā asteroīds, vēlāk tas tomēr pieskaitīts pundurplanētām. Taču, tā kā pēc dažām pazīmēm tas līdzinās arī komētai (izstiepta orbīta, sastāvā daudz ūdens ledus), Hīronam par godu tika izveidota īpaša debess ķermeņu klase – t.s. Kentauri, proti, tādi debess ķermeņi, kas apvieno vairāku citu debess ķermeņu iezīmes. Vēlāk atklātas vēl vairākas šai klasei pieskaitāmas pundurplanētas.

1979. gadā pundurplanēta tika nodēvēta par Hīronu, un bija iecerēts pārējos kentauru klases objektus, ja tādi tiktu atklāti, nosaukt pārējo mitoloģisko kentauru vārdos.

Hīronam, līdzīgi kā Saturnam un Urānam, ir gredzeni. Tie nav tik labi saskatāmi kā Saturna gredzeni. Hīrona gredzeniem – pavisam to ir divi – ir aptuveni 324 km rādiuss, un, domājams, arī šo gredzenu dēļ Hīrona spožums ir mainīgs. Astronomi izmērījuši, ka Saules tuvumā Hīrons ir par 75 procentiem spožāks nekā orbītas tālākajā punktā. 

LEĢENDA

“Mitoloģijā Hīrons bija viens no kentauriem – mītiskām būtnēm, kas bija pa pusei zirgi, pa pusei cilvēki. Starp pārējiem kentauriem, kas bija mežonīgi un neattīstīti, Hīrons izcēlās ar to, ka bija civilizēts un izglītots. Dieva Krona un nimfas Filiras dēls Hīrons bija pazīstams kā ārsts, astrologs un skolotājs. Starp viņa skolniekiem bija izcili mītiskie varoņi – Asklēpijs, Tēsejs, Ahillejs, Jāsons, dažos mītos arī Hērakls un pat Dionīss. Taču reiz Hīrons iejaucies kādā konfliktā starp saviem mežonīgajiem ciltsbrāļiem kentauriem un dieviem, kur viņu ievaino nejauša, saindēta bulta. Tā kā, būdams Krona dēls, Hīrons ir nemirstīgs, nomirt no šā ievainojuma viņš nevar, taču nespēj arī izdziedināties un ir lemts nebeidzamām ciešanām. Taču galu galā viņš gūst mieru, ar Hērakla starpniecību noslēgdams darījumu ar dievu valdnieku Zevu – viņš atdod savu nemirstību apmaiņā pret cita varoņa – Prometeja – atbrīvošanu no ciešanām (dievi Prometeju bija sodījuši, piekaļot pie klints par to, ka viņš bija nozadzis tiem uguni un uzdāvinājis cilvēkiem). Pēc nāves Hīronu dievi pacēla debesīs, kur tas redzams kā Strēlnieka zvaigznājs,” Rūta Mežavilka, «Praktiskā Astroloģija»

Bloga sadaļas

Kristaps Baņķis

Profila attēls

Kontakti

Nobalso par blogu

3728 iesaka šo blogu

Balsot